Calcio

ყველა სიახლე იტალიური ფეხბურთის სამყაროდან

ჩემპიონთა ლიგის კალენდარი ცნობილია

ჯგუფური ეტაპის წილისყრის შემდეგ, UEFA-მ ჩემპიონთა ლიგის კალენდარი გამოაქვეყნა.

ინტერი ჩემპიონთა ლიგას მადრიდის რეალთან მატჩით დაიწყებს, მილანი ლივერპულს დაუპირისპირდება, ატალანტა ვილიარეალს ესტუმრება და იუვენტუსი მალმოს წინააღმდეგ ითამაშებს, სრული კალენდარი კი ასე გამოიყურება:

ჩემპიონთა ლიგის კალენდარი

September 14

Young Boys-Manchester United

Sevilla-Salzburg

Barcelona-Bayern Munich

Dynamo Kyiv-Benfica

Villarreal-Atalanta

Lille-Wolfsburg

Chelsea-Zenit

Malmö-Juventus

September 15

Besiktas-Borussia Dortmund

Sheriff-Shakhtar Donetsk

Manchester City-RB Leipzig

Club Brugge-PSG

Atletico Madrid-FC Porto

Liverpool-Milan

Sporting CP-Ajax

Inter-Real Madrid

September 28

Ajax-Besiktas

Shakhtar Donetsk-Inter

PSG-Manchester City

RB Leipzig-Club Brugge

FC Porto-Liverpool

Milan-Atletico Madrid

Borussia Dortmund-Sporting CP

Real Madrid-Sheriff

September 29

Atalanta-Young Boys

Zenit-Malmö

Bayern Munich-Dynamo Kyiv

Benfica-Barcelona

Manchester United-Villarreal

Salzburg-Lille

Wolfsburg-Sevilla

Juventus-Chelsea

October 19

Club Brugge-Manchester City

Besiktas-Sporting CP

PSG-RB Leipzig

Atletico Madrid-Liverpool

FC Porto-Milan

Ajax-Borussia Dortmund

Shakhtar Donetsk-Real Madrid

Inter-Sheriff

October 20

Barcelona-Dynamo Kyiv

Salzburg-Wolfsburg

Benfica-Bayern Munich

Manchester United-Atalanta

Young Boys-Villarreal

Lille-Sevilla

Chelsea-Malmö

Zenit-Juventus

November 2

Wolfsburg-Salzburg

Malmö-Chelsea

Bayern Munich-Benfica

Dynamo Kyiv-Barcelona

Atalanta-Manchester United

Villarreal-Young Boys

Sevilla-Lille

Juventus-Zenit

November 3

Milan-FC Porto

Real Madrid-Shakhtar Donetsk

Manchester City-Club Brugge

RB Leipzig-PSG

Liverpool-Atletico Madrid

Borussia Dortmund-Ajax

Sporting CP-Besiktas

Sheriff-Inter

November 23

Dynamo Kyiv-Bayern Munich

Villarreal-Manchester United

Barcelona-Benfica

Young Boys-Atalanta

Sevilla-Wolfsburg

Lille-FC Salzburg

Chelsea-Juventus

Malmö-Zenit

November 24

Besiktas-Ajax

Inter-Shakhtar Donetsk

Manchester City-PSG

Club Brugge-RB Leipzig

Atletico Madrid-Milan

Liverpool-FC Porto

Sporting CP-Borussia Dortmund

Sheriff-Real Madrid

December 7

PSG-Club Brugge

RB Leipzig-Manchester City

FC Porto-Atletico Madrid

Milan-Liverpool

Borussia Dortmund-Besiktas

Ajax-Sporting CP

Real Madrid-Inter

Shakhtar Donetsk-Sheriff

December 8

Juventus-Malmö

Zenit-Chelsea

Bayern Munich-Barcelona

Benfica-Dynamo Kyiv

Manchester United-Young Boys

Atalanta-Villarreal

Salzburg-Sevilla

Wolfsburg-Lille